Šiandien buvau prekybos centre. Esu baisinga jų nemėgėja, ateinu tik reikalui esant ir niekada neinu ten pramogauti ar bastytis ieškodama kur išleisti pinigus. Net atėjusi į bet kurį prekybos centrą, užeinu tik į “savo” parduotuves, kuriose tiksliai žinau, kad rasiu arba nerasiu ko man reikia ir dumiu toliau. Bet artėja Kalėdos, kai visi dovanojame dovanas, džiaugsmus, susėdame prie stalo kartu su visa šeima. Tada ir aš pražygiuoju pro dovanėles, nuperku su apgalvota nuotaika ir jausmu kaip patiks mano artimam žmogui. Man patinka šis jausmas, toks Kalėdinis, kuris užgožia tą niurybę, tamsybę ir liūdesį. Tačiau man svarbu jas švęsti trumpai, nes tas persivalgymas vėliau ima varginti ir sunkinti. Tad suvalgome Kalėdinę keptą antį ir lekiame kur nors, kur šilta arba šalta, bet šviesiau ir mažiau vaišių 🙂

Šį kartą Kalėdinę keptą antį siūlau gaminti su grikiais. Kai paragavo šį patiekalą, kurį dariau ne aš, o mano dukra, mano draugių komentaras buvo: – o, Dieve, kokie GRIKIAI! Ir tikrai jos teisios…grikiai tobulo skonio. Riebūs iki išprotėjimo, bet “dzin”, nes žiauriai, pasakiškai skanu…tiesiog riebalas per barzdą teka, vien pagalvojus apie juos.

Kadangi antis buvo naminė, tad ji tikrai nesikuklino savo riebumu. O kaip antis, ir be riebalų???? Nesąmonė!!! Todėl Kalėdinė kepta antis su grikiais ir bus riebi, soti ir labai šventinė. O jeigu perteklinius riebalus nupilsite į kitą keptuvę ir joje iškepsite bulves…..tada Kalėdos bus su trenksmu 🙂

Kalėdinė kepta antis su grikiais
Gali būti ir žąsis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 antis
 2. 1 česnako galvutė
 3. 1 valg.š. medaus
 4. 1 valg.š. balzamiko padažo
 5. 1 valg.š. sojos padažo
 6. 1/2 citrinos sulčių
 7. bulvės
 8. druska
 9. pipirai
 10. 1/2 arb. š. malto cinamono
 11. 1 kriaušė
Paruošimo būdas
 1. Sumaišykite citrinos sultis su medumi, balzamiko ir sojos padažu, druska ir pipirais, bei cinamonu. Antį įpjaustykite visu perimetru per odą. Ištepkite padažu ir karts nuo karto pavartydami marinuokite valandą. Kriaušę supjaustykite riekelėmis ir įkimškite į kievieną anties įpjovimą.
 2. Grikius užpilkite verdančiu vandeniu. Palikite mirkti apie 20-30 minučių.
 3. Česnako galvutę išnarstykite, o skilteles šiek tiek patraiškykite, bet palikite su odelėmis.
 4. Sumaišykite česnakus su nusausintais grikiais. Prikimškite antį jais. Kepkite orkaitėje 1,5-2 val. 180 laipsnių temperatūroje. Valandą kepkite uždengę folija. Nupilkite perteklinius riebalus į kitą kepimo indą, kuriame sudėkite nuluptas ir pusiau perpjautas bulves. Kepkite žemesnėje lentynoje. Patikrinkite aties mėsą. Jeigu mėsa dar kieta, palikite kepti toliau uždengtą su folija. Jeigu jau minkšta, palikite apskrusti antį neuždengus.
Pastabos
 1. Tie riebūs salstėlėję grikiai su česnakais ir antimi fantastiškai tiks pagrindiniam patiekalui per Kalėdas " Kalėdinė kepta antis su grikiais "
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą