Elniena mažo kaloringumo bei mažai riebalų ir cholesterolio turinti mėsa. Dėl šitų ir kitų nepaminėtų elnienos gerųjų savybių, valgyti sveika. Todėl kai pažįstamas medžiotojas pasiūlė šviežutėlį elnio kumpį, čiupau net nesusimąstydama. Dalį mėsos užšaldžiau, dalį sumaliau ir prigaminau skaniausių elnienos kotletukų, kibinų. Didžiausią gabalą elnienos kumpio atidėjau brandintis, nutarėme jį kepti su draugais kai atvyks į svečius. Man labai patinka kai priguža draugai pas mus į namus. Ypač dabar, kai tamsu ir niūru už lango. Dažniausiai paruošiu keletą mažų užkandėlių, lengvų salotų, o pagrindiniam patiekalui iškepu visą žuvį, jautienos kumpį ar nugarinę, vištą ar antį, kugelį ar plovą. Stengiuosi pagaminti vis kitokį patiekalą, kad visi svečiai prisimintų ir patys grįžę į namus išbandytų. Šį kartą ant mano stalo karaliaus elnienos kumpis en papillote (vokelyje).

Pastebėjau: kai ant stalo karaliauja skanus maistas, jis labai suvienija kompaniją. Pokalbiai prasideda maistu, ragavimu. Po to sklandžiai pereina prie kelionių, įspūdžių, kurie irgi dažniausiai siejasi su vaizdais, skoniais, skania patirtimi. O jeigu būna pagamintas patiekalas ar užkandis sveikas, tai sekanti tema būna apie sveiką mitybą, sportą ar kur ir ką galima sveiko, skanaus įsigyti, paragauti. Todėl drąsiai sakau, kad maistas mus valdo 🙂

Belaukdama svečių, nutariau šeimyną pavaišinti elnienos kumpiu en papillote ( vokelyje). Ir ant jų išbandyti patiekalo skanumą, minkštumą ir vertingumą patiekti svečiams. Gavau patvirtinimą, kad galėsiu šį patiekalą dėti ir ant didelio stalo.

Elnienos kumpis yra labai liesa mėsa, nenorėdama pridėti riebalų, bet norėdama jį išlaikyti sultingą. Sugalvojau įdėti ant ryžių špinatų pakloto, su baltu vynu ir žinoma patiekalo vinimi elnienos kumpiu.

Elnienos kumpis en papillote
Elnienos kumpi galima keisti kita mėsa
Spausdinti
Ingredientai
  1. 400 g elnienos kumpio
  2. 1 stiklinė ryžių
  3. 150g balto sauso vyno
  4. 200g špinatų lapelių
  5. druska
  6. pipirai
  7. aliejus
Paruošimo būdas
  1. Elnienos kumpį pabarstykite druska, pipirais. Iš visų pusių po 1-1,5 min. apkepkite keptuvėje su šlakeliu aliejaus. Kol kepsite mėsą, ryžius užpilkite verdančiu vandeniu. Palikykite keletą minučių. Sumaišykite ryžius su špinatų lapeliais, supilkite į kepimo popierių, uždėkite elnienos kumpį. Vokelį sandariai užlankstykite ir dėkite kepti į orkaitę prie 180 laipsnių 30 minučių.
Pastabos
  1. Elnienos kumpis sultingas
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą