Kol dar pats persimonų sezono įkarštis, reikia skubėti pasigaminti jų salotas su fetos sūriu. Gal šias salotas gamina ir į kairę ir į dešinę, bet jos gimė mano galvoje. Kai pamaniau, jog saldumas, sūrumas, aštrumas turėtų užvaldyti visus skonio receptorius.

O šios persimonų salotos su fetos sūriu užgimė mano galvoje, kai vieną vakarą atėjusi į svečius mano draugė kaimynka paklausė, ką galėčiau rekomenduoti pagaminti jos svečiams. Žinoma, aš paklausiau koks jos šaldytuvo turinys. Nuskambėjo didžiosiomis raidėmis PERSIMONAI. Ir mano galvoje užgimė receptas, toks paprastutis paprastutis, bet pagalvojau, kad tai būtų žiauriai nerealiai skanu. Paprašiau, kad būtinai papasakotų ragavusiųjų nuotaikas. 

Pasigirsiu, ragavo žmonės labai išmanantys virtuvę, jos derinius ir poskonius. Gavau milijonus liaupsių už šį receptą. Vaikščiojau pasikėlusi gal pusę dienos 😉

Pakurstyta kaimynkos  ir jos ragautojų pagyrų tik žodžiais išpasakoto recepto idėjos, o ne mano pačios rankomis pagamintų salotų, sumąsčiau būtiniausia pavaišinti savo artimą draugę, kuri nepriekaištingai gamina pati ir supranta ką valgo. O šiuo metu gyvena visiškai atsisakiusi mėsos. Tad jos atvykimo proga reikėjo pasukti galvą ir pagalvoti ką čia tokio įdomaus, jai neragauto vegetariško pagaminti.

Persimonų salotos su fetos sūriu jai patiko LABAI. Tad, išgirdusi kaimynkos ir jos valgytojų, savo draugės ir namiškių replikas tik liaupsines, galiu drąsiai rekomenduoti pasigaminti šias persimonų salotas su feto sūriu. 

Persimonų salotos su fetos sūriu
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 persimonai
 2. 1 šalotas arba raudonas svogūnas
 3. 1 čili pipiras
 4. 2 valg.š. moliūgų sėklų
 5. 1/2 citrinos
 6. šviežio baziliko šakelė
 7. druska
 8. moliųgų sėklų aliejus
 9. balzamiko padažas
Paruošimo būdas
 1. Persinomus nulupkite ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Šalotą arba svogūną supjaustykite itin plonais grežinėliais. Čili pipirą sukapokite ( jeigu norisi aštriau su visomis sėklomis). Patarkuokite citrinos žievelę ir išspauskite sultis. Moliūgų sėklas apkepkite sausoje keptuvėje. Baziliką pasmulkinkite arba suplėšykite. Pabarstykite druska. Viską sumaišykite.
 2. Ant viršaus patrupinkite fetos sūriu. Pašlakstykite moliūgų aliejumi ir balzamiko padažu.
Pastabos
 1. Dieviško skonio salotos! Tikrai!
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. O vaisiu odeteles nulupi tikriausiai? Atrodo nerealiai, labai labai megstu persimonus, nesuprantu kodel anksciau kazko tokio nesugalvojau 🙂 Bandysiu, aciu! 😉
  Skaitytoja

  • Odeta
   Odeta

   Skaitytoja, odeles būtina nulupti 🙂 O salotos tikrai vertos dėmesio 🙂

Parašykite komentarą