Pavasarėjant, turguose ant žuvies prekystalių pradeda rodytis baisoka žuvis. Tokia visa išplerusi ir bežvynė, tokia visokia baisiai nesimpatiška. Aš jos ilgai negalėjau valgyti, vien dėl baisumo, storumo ir odos gyvatiškumo. Tik vėliau supratau, kad storumas dėl jos kepenų, kurios užima didelę jos kūno vidurių dalį. Baisumas, nes ji dugninė ir plėšri, kremzlinė ir gyvatiškai raibuliuojančios odos išvaizdos.

Pirmą kartą paragavusi vėgėlę, negalėjau sustoti. Kiekvieno sezono metu, mažiausiai kartą gaminu vėgėlės troškinį , o kai atradau kepenėles, tai vėgėlių sezono ieškau kasdien.

Vėgėlės kepenėlės man skanesnės…meluoju, skaniausios už visas kitas žuviškas kepenėles. Aišku, esu ragavusi, tik menkės, bet vėgėlės kepenėlės deda joms į “skūrą” savo skoniu, visu 100 procentų.

Vėgėlės kepenėlės, kas svarbu nepamiršti, yra labai riebios, tokios kaip anties ar žąsies. O gal dar ir riebesnės, nežinau, neskaičiavau kalorijų. Tad, gaminant užkandukus svarbu jų nepadauginti ir storai nepritepti, aromato ir skonio tikrai pakaks. O jeigu šalia pateiksite rūgščių salotų, jūsų gomurį užlies visa skonių jūra. Bent jau man taip atsitiko, kai pirmą kartą paragavau….

Galima pasidaryti ir salotas su vėgėlės kepenėlėmis, tačiau ir čia jų nereikėtų padauginti, dėl jų riebumo. O rūgščios salotos geriau dėl to, kad rūgštumas palengvina riebumo pojutį ir dar labiau išryškina kepenėlių skonį.

Siūlau išbandyti ir jums šį vėgėlės kepenėlių receptuką.

Vėgėlės kepenėlės
Galima ir su menkės kepenėlėmis
Spausdinti
Ingredientai
  1. Vėgėlės kepenėlės
  2. 2 valg.š. vandens
  3. 1 valg.š. alyvuogių aliejaus
  4. 3 lauro lapai
  5. 6 kvepiantieji pipirai
  6. 9 juodieji pipirai
Paruošimo būdas
  1. Menkės kepenėles gerai išplaukite, kad vanduo taptų skaidrus, išpjaustykite plėves.
  2. Ant puodo su vandeniu įstatykite kitą puodą ar dubenį. Įpilkite 2 valg.š. vandens, 1 valg.š. aliejaus, suberkite prieskonius. Įdėkite vėgėlės kepenėles ir ant labai mažos kaitros kaitinkite apie 40 minučių.
  3. Išvirtas kepenėles sudėkite į stiklainį, užpilkite susidariusiu skysčiu ir atvėsinkite.
Pastabos
  1. Atvėsusias kepenėles galite valgyti dėdami ant duonos, ar tiesiog su salotomis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą