Vėlyvi pusryčiai indelyje, net ne tai svarbiausia…. pats pojutis tingumo, lepinimo…svarbiausia. Kai tau prikepa blynelių ar išverda varškėtukų, išspaudžia sulčių, ar tiesiog sutepa sumuštinių….ir viskas tau, dėl tavęs. Tada ateina noras ir pačiai palepinti, pradžiuginti kuo nors skaniu, retu patiekaliuku ar užkandžiu pusryčiams į lovą. Žinoma, į lovą niekas neneša, bet prie stalo susėda su pižamomis, chalatais ir plepa, džiaugiasi. 

Tradiciškai išgeriame puodelį šilto vandens, po to sulčių, seka kava ar arbata, o tada sotus pusrytis, kuris puikiai atstoja pietus. Prikertame ir tingiai slenkame kiekvienas į savo kampus, veikti visokių savo užsiėmimų, o jeigu gražus oras, einame pasivaikščioti, kad išjudėti tuos savo sočius vėlyvus pusryčius. 

Savo gamintiems vėlyviems pusryčiams indelyje, šį kartą pasiūliau su daugybe daržovių, lašišos gabalėliais ir žinoma kiaušiniais. Kiaušinių tryniai suteiks pusrytinei užkandėlėlei kremiškumo. Svarbiausia trynių neperkepti, jie turi išlikti skysti. 

Daržoves, prieš sudedant į indelius, reikalinga šiek termiškai apdoroti jūsų norimu būdu. Galima apkepti, apvirti, nes jos nespės iškepti ar išvirti indelyje, nes ten keps tik kol kiaušinio baltymas bus tinkamas valgyti. Trinys turi išlikti skystas.

Tokius vėlyvus pusryčius indelyje jau esu gaminusi čia, bet jie gaunasi visada vis kitokie, nes dedu daržoves, žuvį, mėsą ar dešrą pagal tai ką turiu šaldytuve. Tikrai nebėgu į parduotuvę nuo ryto, kad būtinai sudėčiau recepte aprašytus ingeredientus. Čia receptas paprastasis…ką turime tą dedame 🙂 

Vėlyvi pusryčiai indelyje, svarbiausi ne ingredientų savybėmis, jų šviežumu ar sveikumu. Jie svarbiausi savo vėlyvumo ir lepumo pojučio džiaugsmu. Kam nepatinka jaustis pačiu pačiausiu, ar svarbiu svarbiausiu???

Siūlau pagaminti ir palepinti ne tik save, bet ir savo artimiausius, brangiausius…tikrai žinau, kad visi bus laaaabai laimingi šiais karališkais pusryčiais.

Vėlyvi pusryčiai indelyje
su kiaušiniais, daržovėmis ir lašiša
Spausdinti
Ingredientai
 1. 150g šviežios lašišos
 2. 3 kiaušiniai
 3. 1 morka
 4. 1 paprika
 5. 1 svogūnas
 6. 1 saliero stiebas
 7. 3 skiltelės česnako
 8. 3 pipirai padrones
 9. pankolio riekelė
 10. 1 didelis pomidoras
 11. 3 valg.š. alyvuogių aliejaus
 12. druska
 13. malti juodi pipirai
 14. šviežia kalendra
Paruošimo būdas
 1. supjaustykite svogūnus, česnakus itin smulkiai. Morką nuskuskite ir supjaustykite kubeliais. Papriką supjaustykite kubeliais. Pankolį juostelėmis arba tiesiog kaip gaunasi. Saliero stiebą suraikykite. Viską apkepkite, kol daržovės šiek tiek suminkštės, bet išliks traškios. Pabarstykite druska ir pipirais. Atvėsinkite. Sudėkite į porcijinius indelius.
 2. Lašišą supjaustykite nedideliais gabalėliais. Pomidorą supjaustykite riekelėmis. Viską sudėkite į indelius su daržovėmis. Į kiekvieną indelį įmuškite po kiaušinį.
 3. Dėkite į orkaitę kepti prie 180 laipsnių temperatūros 10-15min. Arba tiesiog, kol iškaps baltymas, o trinys išliks skystas
Pastabos
 1. Labai skanu valgyti viską išmaišius.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą