Kalafijoras arba žiedinis kopūstas, tinka abu pavadinimai, bet man vis tiek smagiau jį vadinti Kalafijoru. Toks pasipūtęs pavadinimas, kaip jis pats, toks apvalus, pasipuošęs. Apie skonį kalbant, tai aš jo nelabai jaučiu, sakyčiau man jis bespalvis. Bet spalvas puikiausiai gali suteikti prieskoniai ir tą kalafijoras puikiai įvaldęs. Įdėjus kario, gausime indišką prieskonį, čili su laimu – pakvips azija, sviestuko – lietuviškas variantas ir t.t. Todėl kalafijoras gan dažnai karaliauja ant stalo, kaip puikus garnyras kvepiantis jam suteiktais aromatais ir skoniais.

Šį kartą nusprendžiau, kad keptas kalafijoras bus kaip pagrindinis ir vienintelis patiekalas. Kadangi mūsų šeimoje visi nespjauna užkrimsti aštraus maistelio, tad iškepiau kalafiorą prisodrintą aštrumėlių. Patiekalas išsprogdino savo skoniais, poskoniais, aromatais ir švelniu aštrumu. Kadagi viso nesukirtome, liko ir galiu drąsiai pasakyti, kad jis labai skanus ir šaltas, kitą dieną.

Ir dar, nebijokite kalafijoro gerokai paskrudinti, tas skrudumas jam suteikia dar daugiau skonio ir puikiai dera su čili bei česnako aštrumu. Pagal pageidavimą, galima pašlakstyti citrinos sultimis arba pasigaminti pesto, tsaziki ar kitą padažą, kaip pvz. indija kvepiančią raitą. Padažai puikiai tiks pamirkymui ir suteiks dar daugiau malonumo ragaujant.  Keptas kalafijoras dideliame karštyje išlieka traškus, nesuminkštėja, tai man labai patinka. Jeigu norėtumėte minkštesnio, reikėtų kalafioro galvą įmerkti į verdantį vandenį keletai minučių. Tada nusausinti ir įtrinti prieskoniais. Arba kepti uždengus folija. Man skaniau kai jis būna traškus, bet čia jau skonio reikalas. Tiesiog, jeigu per vieną valgymą visos kalafioro galvos neįveikiam, suvynioju į maistinę plėvelę ir kitam valgymui turiu jau suminkštėjusį. 

Trumpai tariant, keptas kalafijoras puikus užkandis ar visa vakarienė.

Keptas kalafijoras
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 kalafijoro galva
 2. 1 čili pipiras
 3. 3 česnako skiltelės
 4. druska
 5. 50g sviesto
Paruošimo būdas
 1. Kalfijorą nuplaukite, nusausinkite.
 2. Česnako 2 skilteles ir čili pipirą sukapokite ir sutrinkite su sviestu ir druska.
 3. Įmasažuokite kalafijorą su prieskoniuotu sviestu. Kepkite iki 230 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Priklausomai nuo dydžio, kalafijoras keps 40-60 minučių.
 4. Pabaigus kepti, pabarstykite stambesniais gabalėliais sukapotą česnaką ir minutę dar pakepinkite, kad česnakas suminkštėtų.
Pastabos
 1. Nesijaudinkite, jeigu krašteliai paskrus, jie suteiks dar smagesnio pikantiškumo kalafioro skoniui.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Mano mėgstamiausias būdas taip kepti kalafijorą!!! Dar su kokiu fainu padažu – pasaka…… Oi kaip pasiilgau šių daržovių, bet palauksiu sezono:)

  • Odeta
   Odeta

   Nida, tikrai taip 🙂 Ir aš laukiu nesulaukiu sezono pradžios!!!

Parašykite komentarą