Man labai džiugu, kad kiekvieną dieną mūsų Lietuvoje vis geriau ir geriau. Ne, aš nekalbu apie politikus ir jų draudimus, nes jau rodos tuoj tuoj ateis laikas kaip istorijoje, aprašytoje Gianni Rodari “Čipolino nuotykiai”….mokėsime ir už leidimą kvėpuoti, nes viskas bus tiesiog uždrausta 🙂 Čia graudžioji mūsų Tėvynės pusė. Kad gyvename užspaustomis gerklėmis, be džiaugsmo akyse….visai kitaip nei džiaugiasi ispanai, prancūzai ar italai, o apie skandinavus, vokiečius ar olandus  jau net nekalbu. Pastarieji, moka, bet GAUNA su kaupu. Aš svajoju kada mes turėsime ORO.

O geriausia žinia ta, kad galima nuėjus į bet kurį turgų Vilniuje, nusipirkti įvairiausios mėsos: avienos, paukštienos, jautienos ir t.t. Prekeiviai puikiausiai išpjausto visus pageidaujamus mėsos gabalus, porcijuoja, sutinka su tavo pastebėjimais, bei taiso klaidas. Viskas tobulėja ir sakyčiau, net labai sparčiai. Tad užsimanius ir tiesiog mėsininkui pasakius, kad noriu jautienos antrekoto 3 porcijų. Jis taip ir atpjauna. Vienodo dydžio, storio, išvaizdos ir t.t. Žuvis irgi leidžia pasidžiaugti vis gausėjančiu pasirinkimu, o daržovės ir salotos ant stalo atkeliauja vis šviežesnės ir natūralesnės. Tuo aš esu labai patenkinta ir net sakyčiau labai džiaugsminga. 

Jautienos antrekotas keptuvėje….Tobulas ! Jau esu apie tai rašiusi čia . Kodėl? Dėl paprasčiausio ir greičiausio jautienos paruošimo, jo riebaliukų ir raumenukų pasiskirstymo porcijoje, greito paruošimo, minkštumo. Tikrai tikrai, ką pirkti brangiausią išpjovą, tai aš mieliau renkuosi šią jautienos dalį. Man patinka, kad mėsa turi šiek tiek riebumo, kas suteikia jai sultingumo ir sodrumo. Tai ženkliai lengviau pagaminamas kepsnys, nes riebalai neduoda jautienai greitai išdžiūti ir perkepti.

Kaip juokiausi šeimynai ir svečiams, svarbiausia namuose turėti dvi keptuves. Vieną jautienos antrekotui kepti, o kitą – daržovėms. 

Tikrai tikrai jautienos antrekotas keptuvėje….Tobulas!!! Išbandykite būtinai!

Jautienos antrekotas keptuvėje...Tobulas!
Gali būti veršienos, avienos...
Spausdinti
Ingredientai
 1. 3vnt. jautienos antrekoto gabalai
 2. druska
 3. pipirai
 4. 1valg.š. aliejaus
Garnyrui
 1. 1 didelis svogūnas
 2. 1/2 pankolio
 3. 1 paprika
 4. 3 česnako skiltelės
 5. 9 pomidoriukai
 6. balzamikas
 7. 1/2 arb.š. cukraus
 8. druska
 9. aliejus
Paruošimo būdas
 1. Svogūną, pankolį supjaustykite stambiai gabalais. Apkepkite keptuvėje kartu su patraiškytu, bet neluptu česnaku ir atidėkite į lėkštę. Česnaką palikite keptuvėje.
 2. Papriką supjaustykite riekelėmis, apkepkite toje pačioje keptuvėje, kur kepė svogūnai su pankoliais ir česnaku. Palaistykite balzamiko padažu. Apkepkite, kol šiek tiek suminkštės, bet bus ne per minkšta. Išimkite, bet česnaką palikite toliau kepti kartu su pomidoriukais, kuriuos, tiesiog suberkite ir pabarstykite 1/2 šaukštelio cukraus. Pomidoriukus apkepkite max 2 minutes. Išjunkite ugnį, sugrąžinkite atgal į keptuvę jau apkeptas daržoves, išmaišykite.
 3. Jautienos antrekotą dėkite kepti į įkaitintą keptuvę mažu šlakeliu aliejaus, pabarstykite druska, pipirais. Kepkite 5 min ir dar šiek tiek, nes po 5min norėsis versti, paspauskite ir dar pakapkite 2 minutes. Apverskite ant kitos pusės, pabarstykite druska, pipirais, kepkite 5 minutes. Išjunkite ugnį ir palike 2 minutes. Išdėliokite į lėkštes porcijomis su daržovėmis. Pateikite po 5 minučių ragavimui.
Pastabos
 1. Stebėkite storį, kai matysis per vidurį ploną juostelę lyg ir neiškepusią, reiškia reikia imti iš keptuvės. Gausite vidutiniškai keptą jautienos antrekoto kepsnį.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą