Džiovinti podorai !!! Išeitis be pralošimo. Kol dar gausu pomidorų ir kaina normali arba turite  šiltnamiuose dar bekabančių gražuolių ir nesugalvojate ką nuveikti. Tai vienareikšmiškai tik šis receptas. 

Sekmadienį grįždami iš sodybos užsukome pas anytą į svečius. Ji mums pridėjo didžiulį krepšį pomidorų, paprikų, agurkėlių. Kai grįžti iš mėnesinės kelionės po Pietų Afriką tokios vaišės yra daugiau nei “ačiū” ar “na gerai paimsiu”. Pamačiusi pintinę su pomidorais, net neabejojau ką gaminsiu, kokias atsargas ruošiu žiemai. Žinoma, bus tik Džiovinti pomidora

Dabar jau žinau tobulą naminių džiovintų pomidorų skonį.  Ne visišką išdžiuvimą, bet jau koncentruotą saldumą. Galima juos tiesiog dėti ant salotų ir mėgautis. Norint išlaikyti šiek tiek ilgėliau reikėtų užpilti šaltu itin tyru alyvuogių aliejumi, o jeigu rudeniop ar įžiemojus pasimėgauti, reikėtų jau ir karštoku aliejumi užpilti, bet tikrai ne verdančiu. Mat netyčia vieną stiklainį per karštu užpyliau ir vargšai viršutiniai pomidoriukai sukepė 🙁 Gaila ir darbo ir meilės įdėtos ir sugadintų atsargų….

Kad skaniau būtų ir jeigu mėgstate rūgšti, galima džiovintus pomidoriukus blanširuoti balto vyno acte ir tada užpilti aliejumi. Bet aš tai to nenorėjau, o kai virtuvės šefas Evaldas Žaliukas patarė įdėti česnako, raudonėlio, rozmarino ar kaparėlių. Taip ir padariau. Kaip gera turėti tokių konsultantų, kurie drąsiai dalijasi savo patirtimi . Ačiū, Evaldai 🙂 Tad manieji Džiovinti pomidorai pavyko kuo puikiausiai.

Džiovinti pomidorai ir tiek, net nereikia jokio recepto. Tiesiog apsišarvoji kantrybe ir lauki kol išdžius gražuoliai. Pasakysiu paprastai. Atėjo į svečius draugai. Pateikiau brusketas su šiais mano pačios pagamintais džiovintais pomidorai. Dingo nuo stalo vienu ypu. O prie taurės vyno? Brusketa minkšto sūrio su džiovintais pomidorais arba brusketa su švelniai pakepta vištos krūtinėle ir džiovintais pomidorais  – tobulas užkandis….net pavydu pačiai sau…. prisiminiau, dar vieną nerealų pagrindinį patiekalą Ryžiai su krevetėmis ir džiovintais pomidorais – dieviška!

Džiovinti pomidorai
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2kg nedidelių pomidorų
 2. jūros druska
 3. džiovintas raudonėlis
 4. 18 sūdytų kaparėlių
 5. 3 česnako skiltelės
 6. ypatingai tyras alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
 1. Pomidorus supjaustykite pusiau, jeigu didesni, tai į keturias dalis. Sudėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kad skardoje visos pomidorų skiltelės būtų panašaus dydžio. Pabarstykite rupia jūros druska ir raudonėliais. Džiovinkite 70 lapsnių orkaitėje 8 valandas pravertomis orkaitės durelėmis.
 2. Atvėsinkite. Sudėkite į stiklainuko dugną po vieną česnako skiltelę ir po 6 kaparėlius, ant viršau suberkite džiovintus pomidoriukus. Užpilkite šiltu alyvuogių aliejumi, tik jokiais būdais ne verdančiu.
Pastabos
 1. Pastaba: galima užpilti ir šaltu alyvuogių aliejumi, tačiau tada reikės per porą savaičių suvalgyti džiovintus pomidorus.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Noriu pasiteirauti per kiek laiko reikėtų suvalgyti taip paruoštus džiovintus pomidorus ?
  Iš anksto dėkui

  • Odeta
   Odeta

   Sigita, Jeigu užpilsite kerštu, bet jokiais būdais ne verdančiu aliejumi, tai galite laikyti iki pusės metų. Jeigu šaltu, tai per 2-3 savaites sunaudokite.

Parašykite komentarą