Po beveik mėnesį trukusio bastymosi po pasaulį pagaliau sugrįžau namo. Gyvenimas kelyje ant lagaminų, kitame Afrikos žemyno pakraštyje, suteikė ne tik gausybę įspūdžių, susidraugavimo tarp keliauninkų, konfliktų sprendimo būdų atradimų, puikaus susikalbėjimo, džiaugsmingų pokalbių ir juoko, kitų kultūrų prieskonių ir poskonių pažinimo, totemų ir ….ai ką čia ir bekalbėti. Žinoma, keliavimas išvargino, bet stipriausias ir laimingiausias suvokimas, kad turi šalia žmones, SAVO žmones…nepasimetusius kažkur įgeidžių ir įnorių labirintuose, neišduodančius, o palaikančius ir labai organizuotus, tvarkingus, bei atsakingus, smalsius ir linksmus. Aš vėl noriu keliauti KARTU…VISUR…bet kaip smagu sugrįžti. Išversti lagaminus, iškrauti lauktuves, įkvėpti pagaliau pušų kvapo, nuvažiuoti į sodybą, prisirinkti ūmėdžių, gauti dovanų šparaginių pupelių ir pasigaminti paprasto, lietuviško maisto. Grybų užkandis su šparaginėmis pupelėmis , nors ir ekspromtinis pamakalavimas, labai puikiai suderėjo ir nuo stalo dingo vieno įpu. Gal dėl pasiilgtos lietuviškos virtuvės? O gal dėl naminio maisto? Nežinau…bet faktas, kad dar kartosiu ir ne kartą, tai tikrai.

Grybų užkandis su šparaginėmis pupelėmis tikrai skamba neblatnai, bet kai paragauni, supranti, jog kartais, o gal ir dažniausia, paprasti bei neįmantrūs patiekalai ir jų pagaminimo būdai verti ne ką mažesnio dėmesio, nei sudėtingi savo technologijomis ir poskonių paieška meniu. Ir dar, kai gyvenam nuolatiniame bėgime bei skubėjime, labai svarbu sveikiau, greičiau pasigaminti pietus ar vakariene.

Oho, kokia demagogė aš šiandien…pačiai juokas iš savęs paėmė 😀 bet vis tiek nebetaisysiu, nekoreguosiu teksto, nes tikrai šis grybų užkandis vertas visų šių mano papaistymų ir pagyrų. Beja, prisiminiau, kad jau esu gaminusi grybų užkandį su šparaginėmis pupelėmis, tik buvo šaldytos ir pupelės ir grybai, bet net ir iš šaldytų produktų gavosi puikus patiekalas.

Grybų užkandis su šparaginėmis pupelėmis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300g ūmėdžių
 2. 1 svogūnas
 3. 1 česnako skiltelė
 4. 300g šparaginių pupelių
 5. 1 čili pipiras
 6. petražolės
 7. 1/2 citrinos sulčių
 8. aliejus
 9. druska
 10. pipirai
Paruošimo būdas
 1. Pašalinkite nuo pupelių galiukus, supjaustykite per pusę ar į tris dalis. Svogūną ir česnaką smulkiai sukapokite. Čili pipiro išimkite sėklas, jeigu norite aštriau palikite jas ir sukapokite.
 2. Šparagines pupeles suberkite į verdantį vandenį, virkite 3 minutes, kad būtų dar traškios. Perliekite šaltu vandeniu.
 3. Keptuvėje su aliejumi apkepkite svogūnus. Suberkite suvalytas supjaustytas ūmedes. Kepkite, nuolat pamaišant 10 minučių. Suberkite pupeles, čili pipirą. Kepkite dar 7 minutes nuolat pamaišant. Nuimkite nuo kaitros, suberkite česnaką, smulkintas petražoles ir išmaišykite.
 4. Palaistykite citrinos sultimis ( nebūtinai).
Pastabos
 1. Šiam Grybų užkandžiui labiau tinka kietesni grybai: ūmedės, voveraitės, pievagrybiai ir t.t.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Odeta, sveika sugrįžusi! Žinau tą jausmą, kai pagaliau nusileidusi kokiame Europos oro uoste jau jautiesi namie, o kai sugrįžti pas saviškius, tai išvis… Patiekalas atrodo fantastiškai, būtinai išbandysiu. Kartais gaminu ūmėdžių salotas su česnaku pagal Tavąjį receptą, labai liuks; jaučiu, kad ir šitos mums patiks. Ir visiškai pritariu, kad paprasti patiekalai dažniausia būna nė kiek ne prastesni už įmantrius 🙂

  • Odeta
   Odeta

   Kristina, tikrai taip 🙂 Man ūmėdės yra vienas skaniausių grybų. Tas traškumas ir sultingumas, ypač kad jų nereaikia apvirti. Netingiu net lupti jas, kad tik kuo skubiau jų prisiragauti 🙂

Parašykite komentarą