Avinžirniai mano šeimos mitybos racione atsirado labai nesenai. Gal tik metai kiti. Kai pagaliau paragavau tikrai pavykusį humusą, ir kartą per neapsižiūrėjimą vietoj konservuotų sviestinių pupelių nupirkau konservuotų avinžirnių. Ir gamindama savo firmines tuno salotas su pupelėmis, vietoj jų įdėjau avinžirnius. Taigi, prasidėjo įvairiausios avinžirnių panadojimo variacijos. Kartą pagaminau su džiovintų grybų sriubą su avinžirniais. Vienas variantas iš jų, tai avinžirnių garnyras su chorizo dešra : sočiau. 

Iš tiesų, tai avinžirnių garnyrą su chorizo dešra gaminau labai vyriškai kompanijai, kurie dirbo fiziškai sunkiai, padėjo gražinti mūsų namus. Mūsų namus Ispanijoje, Portbou miestelyje, kur vieną dieną dieną tikiuosi ir jūs apsilankysite. Nuostabioje vietoje, sukurtoje su didele meile. Tad atsidėkojant norėjau sočiau ir kaip įmanoma skaniau, pavaišinti. Pagaminau ėriuko koją su avinžirnių garnyru bei grilintais artišokais. Tačiau, apie avies koją kitame poste papasakosiu. Dabar – avinžirniai :).

Aš labai mėgstu chorizo dešrą. Ypač jos aromatą. Tad, pasitaikius progai chorizo dedu ir dėl skonio ir dėl aromato. Kadangi ji yra ganėtinai riebi, todėl nereikalinga papildomai riebalų, na nebent norite be proto riebiai ir sočiai užkirsti. Taigi, avinžirnių garnyras su chorizo dešra atsirado visai neatsitiktinai. Iš mano meilės chorizo dešrai 🙂

Gavosi tikrai labai sotus ir skanus garnyras. Kurį, beja galima valgyti ir tiesiog kaip pagrindinį patiekalą. Vertas dėmesio tikrai.

Avinžirniai su chorizo dešra
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 indeliai virtų avinžirnių
 2. 1 svogūnas
 3. 2 česnako skiltelės
 4. 150g aštrios chorizo dešros
 5. 1/2 aguročio/ cukinijos
 6. 1/2 citrinos sulčių
 7. petražolės lapeliai
 8. druska
 9. malti juodi pipirai
Paruošimo būdas
 1. Svogūną ir česnaką smulkiai sukapokite. Agurotį / cukiniją supjaustykite kubeliais. Petražoles susmulkinkite. Chorizo supjaustykite norimo dydžio gabalėliais.
 2. Keptuvėje apkepkite chorizo dešros gabalėlius. Išsiskyrus riebalams, suberkite svogūnus. kepkite, kol svogūnai suminkštės. Sudėkite nusausintus avinžirnius. išmaišykite. Lėtai kepkite apie 5 minutes, sudėkite aguročio / cukinijos gabalėlius ir česnaką, pakepkite 2 minutes. Svarbu, kad cukinija išliktų traški. Suberkite druską, pipirus, petražoles. Išmaišykite. Nuimkite nuo kaitros.
Pastabos
 1. Kadangi labai sotus garnyras, puikiai gali tikti ir kaip pagrindinis patiekalas.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą