Nors paskutiniu metu mano virtuvėje karaliauja daržovės ir vaisiai, tačiau mėsos ar žuvies tikrai visai neatsisakau. Kadangi mėsos valgome tikrai nedaug, todėl dažniausia renkuosi mažiau riebalų turinčią elnieną, vištieną ar ožkieną. Šį kartą pietus ruošiau labai po fizinių darbų vyriškai kompanijai. Tad reikėjo rimtai pagalvoti kuo čia pavaišinti svečius, kad būtų sotūs. Todėl pamačiusi pasirinkimą pas mėsininką, iš karto nusprendžiau, kad keptas ėriuko kumpis ir sotūs pietūs bus garantuoti.

Kol vyrai darbavosi mūsų šeimos poilsio namuose PortBou ( Ispanija). Tvarkė ir jaukino aplinką. Aš nulėkiau į turgelį, pripirkau šviežiausių artišokų, paprikų, česnakų ir visokių kitokių daržovių. Pas mėsininkų šeimyną išsirinkau šviežutėlį ėrienos kumpį, pas kitą mėsininką prigriebiau chorizo dešros ir sūrio, o pas bakalėjininką alyvuogių, avinžirnių, kaparėlių ir t.t. Žodžiu, rimtai pasiruošiau pietų gamybai. Sugalvojau pateikti paprikų sriubą, keptą ėriuko kumpį su avinžirniais ir grilintomis artišokų šerdimis ir žinoma pomidorų salotomis.

Keptas ėriuko kumpis pavyko kuo puikiausiai. Minkštutėlis ir aromatingas nuo gausybės česnako bei rozmarino. Apie avinžirnių garnyrą jau esu rašiusi, kad jis tikrai suteikė patiekalui sotumo nors man garnyro pilnai pakaktų kaip pagrindinio patiekalo. Tačiau vyriškai kompanijai buvo kaip tik. O dar prieš tai paragavus gaivios keptų paprikų sriubos, sotūs pietūs buvo užskaityti. 

Keptas ėriuko kumpis buvo ne tik minkštas ir sultingas, bet ir labai aromatingas. Šiam kepsniui panaudojau net 3 dideles galvutes česnako ir 5 nemenkas šakeles šviežio rozmarino. Rozmarino šakeles aprišau aplink kumpį, sutraiškytais česnakais apdėliojau aplinkui. Fantastiškas kepsnys gavosi.

Keptas ėriuko kumpis ir sotūs pietūs
galima keisti ožkiena
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 ėriuko kumpis su kaulu
  2. 3 česnako galvutės
  3. 5 šviežio rozmarino šakelės
  4. malti juodi pipirai
  5. druska
  6. 1 valg.š. sviesto
Paruošimo būdas
  1. Ėriuko kumpį apriškite rozmarino šakelėmis. pabarstykite druska, pipirais. Padėkite į skardą su sviestu.
  2. Česnako galvutes sutraiškykite, bet nenulupkite. Apdėkite česnakais kumpį. Uždenkite folija. Kepkite įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje 30 min. Apverskite ir toliau kepkite 15min.
  3. Nudenkite foliją, išjunkite kaitrą ir palikte kumpį orkaitėje 5-7 min. susistovėti.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą