Vartant įvairius blogus, vis užkliūdavo akis už kokio sūrio pyrago. Vieną kartą išbandžiau sūrio pyragą su Philadelphia pagal Irri, o dabar nusipirkau Mascarponės sūrio. Kadangi peržiūrėjau vos ne visus receptus, kurie buvo ir kepti ir nekepti, su įdarais ir be jų, šokoladiniai ar moliūginiai. Todėl pasirinkau variantą iš visų po truputi ir gaminau iš to ką turėjau. Su valgytas buvo staigiai:)

Pagrindui naudojau:
2 pok. sausainių (gaidelis)
100g sviesto
cukraus ( atrodančio kaip rudi ledinukai)

Sūrio sluoksniui:
3 ind. mascarponės sūrio ( 540g)
20g želatinos
100g vandens
200 ml grietinėlės (naudojau 30 riebumo)
cukraus
vanilės esencijos

užbaigimui reikėjo:
50g pieno
100g tirpaus pieniško šokolado

Sausainius ir cukrų susmulkinau “blenderiu”, supyliau pašildytą sviestą. Viską išminkiau ir išklojau kaip pagrindą kepimo skardoje (tortams, su nuimamais kraštais). Įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje kepiau 10 minučių. Po to viską palikau vėsti. Kol pagrindas šalo:
Grietinėlę išplakiau iki standumo su cukrumi, vanile. Sudėjau mascarponės sūrį ir vėl viską gerai išmaišiau. Per tą laiką vandenyje ištirpinau želatiną, o kai ši pradėjo vėsti supyliau į sūrio-grietinėlės masę ir labai greitai išmaišiau. Maišymas, sakyčiau, nelabai pavyko. Želatina pradėjo traukti visą masę, todėl viską reikėjo daryti labai skubiai. Supyliau masę ant jau atšalusios sausainių masės.
Kaisūrio masė sustingo, pašildžiau pieną ir jame ištirpinusi šokoladą, bei atvėsinusi užliejau viršų.

Nekreipkite dėmesio, kad nuotraukos nepavykę, bet pats pyragas gavosi skanus. Gal kiek per riebus, meluoju, riebus, bet labai labai skanus…kitą kartą gaminsiu kitaip, bet vis tiek sugrįšiu ir prie šito varianto. Gaminasi nerealiai greitai, tik kol valgai laukimui reikia kantrybės:)

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. esu labai panašų gaminusi su vyšnių "kepurėle". Tikrai riebu, saldu, todėl su šiuo "torčiuku" geros juodos kavos puodelis man – idealu 🙂 Kava puikiai viską subalansuoja ir saldumą, ir riebumą.

  2. Odeta Atsakyti

    Rasa, reikės išbandyti su kava, tikiu, kad nuima riebumą, o į kavą cukraus nereikia:) Kitą kartą išbandysim su kava:)

Parašykite komentarą