Šeima paskelbė streiką. – Norime naminio paprasto kotletukinio maisto!!! Likau viena, o kaip žinia, vienas lauke ne karys. Pasidaviau ir nukulniavusi į prekybos centrą, nusipirkau tam reikalui kalakutienos faršo. Tačiau slampinėjant po prekybcentrį, mintys nedavė ramybės, kad kaip čia, prie tų mažųjų kotletukų įsukus dar ką nors, o ne bulvių košės. Nes, man jau jos neskanios, dygstančios ir šiaip, jas jau reikia sodinti, o ne virti. Trumpai tariant, grįžau su nuostata, kad ir kotletukus, bet ir juos galima lėkštėje kaip nors gražiai ir skaniai (ne tik su bulvių koše) pateikti.
Kotletukams naudojau:
500g maltos kalakutienos
1 svogūną
1 didelį kiaušinį
1 valg.šaukštą krakmolo (naudojau kukurūzų)
2 valg. šaukštus manų kruopų
maltų juodųjų pipirų
druskos
muskato riešuto
ant galo šaukštelio malto cinamonoSvogūną susmulkinau ir sumaišiau šu malta kalakutiena, kiaušiniu, krakmolu , manų kruopomis ir prieskoniais. Palikau 20 minučių įsigerti kvapams, skoniams. Tuo tarpu įkaitinau orkaitę iki 180. Išdėliojau skardoje kotletukus, užklojau folija ir palikau kepti apie 20 minučių. Poto nudengiau ir apkepiau dar 10 minutėlių.

 

Kol kepė kotletukai pasigaminau pesto padažiuką:
sauja rukolos salotų
sauja špinatų lapų
1/4 saujos ( puokštelė) baziliko lapelių
2 šaukštai kedro riešutų
2 šaukštai tarkuoto parmezano
2 skiltelės česnako
150g ypač tyro alyvuogių aliejaus
žiupsnelis druskos

Kadangi neturėjau laiko trinti grūstuve, todėl pasitelkiau “blenderį”. Riešutus apkepiau sausoje keptuvėje, atvėsinau. Tada viską sudėjau į indą ir sutryniau vis papildydama aliejumi. Nerealiai greitai pasigamino mano pesto padažiukas, todėl liko laiko apvirti šparagams ir įdėti juos į orkaitę 10 minučių, kol skrudo kotletukai.

Švelnus šparagas su lengvai pikantišku pesto padažiuku puikiai derėjo prie kotletukų. Pasigirsiu, prašė pakartoti…visko:))

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą