Šiandien visos liaupsės Nidai ir jos Graikiškam fetos sūrio pyragui http://www.nidosreceptai.lt/graikiskas-pyragas-su-feta-nulis-riebalu/. Į svečius atėjo draugė, kuri ypatingai prisižiūri savo figūrą ir apskritai, viską kas dedama į burną ji renkasi labai dėmesingai. Todėl, bent jau šiuo klausimu ji yra  man pavyzdys. Todėl, atlėkusi iš darbo nėriau į interneto platybes, kad paruošti vertą jos dėmesio vakarienę, o ir laiko trūkumas vertė būti labai išrankia. Kaip visada, turi būti labai skanu, sveika ir greita. Todėl pamačiusi, kad beveik nulis riebalų, o ir išvaizda įspūdinga papirko mane. Todėl kopijuoju Nidos receptą su mažutėle savo improvizacija.

 

Graikiškam pyragui su feta reikės:
300g Turkiško tipo jogurto ( Parduodamas Rimi parduotuvėse kibirėliais, tirštas)
1 šaukštelio valgomosios sodos
3 kiaušinių
200g feta sūrio
300g kvietinių miltų
1 šaukštelio druskos
1 šaukštelio cukraus
Žiupsnelio čili ir žiupsnelio smulkinto šviežio baziliko
Šakelės prinokusių vyšninių pomidorų

 

Pyragas gaminamas labai paprastai. Pasiimiau tris dubenis: viename grubiai sutryniau fetos sūrį, antrame supyliau jogurtą, sodą, druską, bazilikus, trečiame išplakiau kiaušinius su cukrumi. Tada į dubenį su feta supyliau kiaušinių plakinį, viską išmaišiau ir sudėjau jogurto plakinį. Kai viską permaišiau, subėriau miltus ir švelniai dar kartą sumaišiau.
Paėmiau pailgą skardą, išklojau ją kepimo popieriumi ir sudėjau tešlą. Tada paėmiau pomidorų šakelę ir švelniai įspaudžiau į tešlą.
Kepiau 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 45 minutes.

 

Jis ne tik gražus, bet ir skanus. Kitą kartą kai kepsiu, dar rupiau sutrinsiu fetos sūrį, kad kuo daugiau gabaliukų būtų. Man jie pats skanumėlis buvo. O bazilikas, čia puikiausiai tiko:)

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

    • Odeta

      Man irgi, o skonis dar ypatingesnis:) Čia jau Nida receptuką paplatino:)

Parašykite komentarą