Rugsėjo mėnesį vyras buvo komandiruotėje, Meksikoje, ir man, kaip “didžiąjai kulinarei” lauktuvių atvežė kelias kulinarines knygas https://cocinarendezvous.com/2011/10/04/knygos-mexicana/ ir pipirų..jau dabar ir skaičių jų pamečiau: šviežių, džiovintų, rūkytų, milteliais ir t.t. Vienas niekšelis iš https://cocinarendezvous.com/2011/10/11/mazi-meksikietiski-niekseliai/ sugadino visą vakarienę. Bet…buvo ir pasodintų, o dabar ir subrandintų čiliukų pipriukų. Labai džiugu, nes darželis, nors ir nedidukas ( vos 5×6 žingsnių), nesudygo. Taigi, beliko džiaugtis namuose augančiais ir derančiais pipiriukais.

 

Ilgai jų neprisaugosi ir neprisigrožėsi, reikia gaminti. Taigi, šiandien šeimynai, dar vis besilaikančiai suderinto maisto taisyklių, pasiūliau beveik Meksikietišką, bet su vien rytietišku ( Tailande ypač populiariu) ingredientu patiekaliuku. Tai visiškai mano pačios improvizuotas, bet nuo daug knygų išskaitytas, gal kur nors gali pasirodyti ir matytas, patiekaliukas. Jam reikės:
4 vištienos blauzdelių
saujos šparaginių pupelių
2 raudonųjų paprikų
1 geltonosios paprikos
aliejaus kepimui

Marinatui naudojau:
2 čili pipiriukus su sėklomis
2 česnako skilteles
3 valg.šaukštus raudonojo vyno acto
1/2 arb. šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 arb. šaukštelio rudojo cukraus
1/2 arb.šaukštelio druskos
1 cm imbiero šaknies
saulėgrąžų aliejaus

 

Susmulkinu česnakus, pipirus, imbierą ir sumaišau su likusiais ingredientais. Palieku marinatą “susiderinti”, tada pilu ant blauzdelių ir permaišiusi dedu į šaldytuvą 2 valandoms marinuotis. Kartas nuo karto, įkišusi nosį ir dešinę ranką į šaldytuvą, pamaišydama.
Užkaitusi keptuvę su aliejumi ir įdedu nusausintas blauzdeles kepti 20 minučių. Tuo tarpu supjaustau paprikas kvadratėliais.Šparagines pupeles ir supjaustytas paprikas sudedu į likusį marinatą nuo blauzdelių ir palieku kol kepa vištiena ( darbas trunka apie 5 minutes, tad ir marinuojasi likusias 15). Tada sudedu paprikas, šparagines pupeles į keptuvę ir kartu su blauzdelėmis kepu dar 20 minučių.

Skanu, sultinga, pikantiškai aštru, sultinga, sotu, kvapnu, gražu ir tarp Meksikos ir imbieriško Tailando. Rekomenduoju visiems pasimėgauti šiuo skoniu…Labai labai:)
O pipiriukai? Manau puikiausiai tiks ir tie, kur prekybos centruose, tik jie gal šiek tiek pikantiškesni…aš tokį dėčiau vieną:) Oi, kokie jie gražuoliukai:))))

 

Skanaus:)

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  1. Odeta Atsakyti

    Ačiū, Aguonėle:) Dukra vėl užsisakė, kad lygiai tokas pačias pagaminčiau:)

Parašykite komentarą