Kartą, prieš trejus, o gal penkerius metus teko paragauti šviežių riebiųjų ančių kepenėlių, prancūziškai vadinamų Foie Gras de canard. Tai buvo labai skanu, nors ir riebu, bei sotu. Tačiau vis tiek pasakiau sau, kad privalau išdrįsti pagaminti ir pati. Ir atėjo ta diena:)))
Šviežios ančių kepenėlės su obuoliais 4 žmonėms reikės:
500g riebiųjų ančių kepenėlių (mano buvo iš dviejų dalių)
5 rūgščių obuolių
druskos, maltų juodųjų pipirų

 

Sausą keptuvę įkaitinu, sudedu kepenėles, apiberiu druska ir maltais juodaisiais pipirais. Apkepus vieną vieną pusę ir išsiskirus riebalams į keptuvę, sudedu nuluptus, supjaustytus obuolius. Norint, kad išliktų kepenėlės sultingos, kepiau vieną jų pusę 10 minučių ant vienos pusės, ant kitos 7. Mažesnė kepenėlės dalis buvo pilnai iškepusi, o didžioji (storoji) buvo vidutiniškai kepta. Taip, kad tiko visokio kepimo gerbėjams.
Kepenėlės net saldžios, o obuoliai suminkštėję, bet vis dar rūgštūs. Mūsų kompanija vienbalsiai nutarė, kad tai nuostabus derinys, o pagrindiniam patiekalui užteko ir sriubos.
Čia tas patiekalas, kai apsikeičia vietomis užkandis su pagrindiniu.

Odeta
Autorius

Komentarų: 10

 1. Anonimiškas Atsakyti

  O jeeeezau, Odeta! Kaip čia nuostabu viskas! Labai labai jau 🙂 Įsivaizduoju, kokia maisto šventė pilvukams išlėkus į FR… :)Et, skanių atostogų ir daugiau receptų 😉
  Skaitytoja

 2. Odeta Atsakyti

  Jau atostogos pasibaigė ir liko tik sentimentai joms:) Bei nuotraukos, kurios dabar traukiamos iš archyvo ir aprašomos mažais kasneliais ryjant seiles:))

 3. Iš tiesų jau labai skaniai visos bulvytės atrodo paskutiniuose tavo receptuose;-) Niam niam…

  • Odeta

   Svarbiausia bulvės būtų šviežios, nepagailėti sviesto ir neapdengti sandariai:)

 4. Odeta Atsakyti

  O česnakai, Loutreko (prancūziški), iš viso tobuli:) Pabandyk ir su lietuviškais, svarbu jie būtų odelėje. Nerelu:))

 5. Gerai, pabandysiu. Man reikia dabar be baltymų dietos laikytis, tai bulvės labai tinka;-)

  • Odeta

   Taip ir yra. Tik mažomis porcijomis, nes labai riebu. O kas dėl skonio…TOBULAS:) Ir visi Francej taip daro…arba terinai, konservai, arba kepa su obuoliais arba kita rūgštimi:) Bet dažniausiai su obuoliais, bent jau mūsų kaime:))

 6. Odeta Atsakyti

  Super. Ketvirtadienį pirkau triušį…kepenis kepiau kaip mažąsias anties kepenėles irgi žiauriai gerai gavosi. Pabandyk pamarinuoti raudoname vyne:) Gal ir Tau patiks. O aviena man laabai skani mėsa, po antienos Nr.2. Kaip suprantu reikia tikėtis gerų receptukų? O tai kas manęs bepaklausia apie triušiena, visiems siūlau pas Tave psl. apsilankyti, o ir pati vis pasikartoju:)

Parašykite komentarą