Sekmadienio pietums šiandien pasiūliau midijas su fetos sūriu. Šitą idėją nešiojausi galvoje beveik metus, po to kai pamačiau TV laidoje My Kitchen Rules 4 sezone, kai graikės sesės jas pagamino, o visi virtuvės šefai My Kitchen Rules aikčiojo iš laimės ragaudami šitą patiekalą. Pradėjau galvoti, ar čia tik vaidina ir aikčioja kaip skanu, ar iš tiesų tai nors kiek valgoma, ir galų gale ar tai tik vaidyba ir viskas yra absoliučiai surežisuota, kaip kad būna mūsų televizijos projektuose, kur matai kaip vaidinamos aistros, pykčiai ar pagyrimai. Dėl šitų priežaščių mečiau žiūrėti visokias lietuviškas diskusijų laidas, šokių ar dainų projektus ir kitus visokiausius nesusipratimus. Gal pasirodysiu aš šiuo pasisakymu atsilikusi ar pasikėlusi, bet kai matau visuose šiuose renginiuose apgavystes, netiesą ir šiaip kažkokį farsą, kartais pagalvoju, kuo mus laiko visi tie prodiuseriai, organizatoriai ir transliuotojai. Pasidaro gaila veltui švaistomo laiko. Tada su malonumu pasineriu į knygas kulinarines ir ne tik, interneto platybes (kulinariją, keliones, ekonomiką, sportą, meną ir t.t.) ar filmus, kuriuos galima atsisiųsti ir su malonumu be reklamų pasižiūrėti. Nors tikrai, šiuolaikinei Teo televizijai dėl visų šitų reklamų prasukimo lenkiu savo žilą galvą. Visiškai nustojau filmus žiūrėti tiesiogiai:).O apie šios dienos midijų patiekalą. Pasakysiu iš anksto, kad jos tobulai skanios, kad gaminsiu dar mažiausiai kokį tūkstantį kartų, kad feta yra nerealiausias graikiškas sūris pasaulyje ir sekmadienio pietūs su šeima jaukiausi pasaulyje:).

 

3 porcijos

1 kg midijų
1 didelis svogūnas
2 skiltelės česnako
1 didelis čili pipiras
250 ml balto sauso vyno
1 indelis kapotų pomidorų
20 vyšninių pomidoriukų
200 g fetos sūrio
3 valg.š. smulkiai kapotų petražolių
1 valg.š. smulkiai kapotų krapų
1 valg.š. aliejaus

 

Midijas, gerai išplaukite, nuvalykite.
Svogūną, česnakus, čili pipirą smulkiai sukapokite ir apkepkite kol suminkštės. Supilkite vyną ir kaitinkite, kol šio pusė nugaruos ( aš kaitinau apie 10 minučių). Supilkite pomidorus iš skardinės, petražoles, krapus. Troškinkite dar 5-7 minutes. Sudėkite perpjautus pusiau pomidoriukus, sukapotą fetą. Išmaišykite. Sudėkite midijas. Troškinkite pakratydami troškintuvą 5 minutes, kol midijos atsidarys.

Dieviškas skonis. Pripažinta visų ragavusių:).

Odeta
Autorius

Komentarų: 4

  • Odeta

   Saldu ir gardu, būtinai išbandyk, žiauriai skanu. Dabar Midijų paruošimo TOP-e šis patiekalas užima be konkurencijos NR1.:)

 1. Anonimiškas Atsakyti

  Odeta, galiu patvirtinti, kad sis receptas – nerealus! Gaminom vakar, midijos klasiskos, o padaza sulaizem iki paskutinio laso su duonyte ;)) Tikrai dar gaminsim ne karta, vyras isgyre irgi labai 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaityvota, nerealiai džiaugiuosi, kad patiko, nes mums tai rigi kažkas nerealaus, ypač tas fetos sūris fantastišką skonį priduoda:)

Parašykite komentarą