Šiandien visiems mums gręsia labai vėlyva vakarienė. Užsiplūkiau darbe, vyras irgi iš komandiruotės grįžinėja, o dukra po visų savo būrelių grįžta kaip tikras “BADAS”. Tokių išprotėjusių dienų gan dažnai pasitaiko mūsų namuose. Dažniausiai tokiais atvejais pas mane būna vakarykštės sriubos, ar kokių kotletukų, kepsniukų, troškinukų paruošta, bet kaip tyčia šiandien nieko nėra. NIEKO! Nė vieno sūrelio, varškytės ar kito greito maisto, jokių pusgaminių. Tik “plikos” daržovės, sūris, pienas, duona ir dar keli menkniekiai.
Kai esu alkana, kantrybės irgi neturiu nė gramo. Ir ilgų patiekalų, kurie reikalauja kruopštumo, kantrybės ar ilgo laukimo niekaip negaliu taikyti savo virtuvėje. Po paskutinės kelionės Portugalijoje, grįždami namo turėjome užsukti į Bargamo Italijoje, kur apsilankėme fantastiškame mažame restoranėlyje, kuriame pavaišino baklažanų užkandžiu. Dukrai, kuri su baklažanais draugauja tik šiek tiek, labai įsiminė šis patiekalas. Todėl vėlyvai vakarienei pagalvojau, kad labai tiks toks daržovinis ir jau išbandytas patiekalas-užkandis.3 porcijos

1 nedidelis baklažanas
didelė kekė vyšninių pomidorų
50 g sūrio Džiugas
3 valg.š. aliejaus
džiovinto raudonėlio

 

Baklažaną supjaustykite 0,5 cm storio riekelėmis, nulupkite ir pabarstykite druska. Palaikykite apie 10 minučių. Nuplaukite ir nusausinkite. Palaistykite aliejumi ir apkepkite keptuvėje iš abiejų pusių. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių. Kepimo indą išklokite apkepto baklažano riekelėmis, išdėliokite perpjautais per pusę  pomidoriukais, abiberkite raudonėliu. Kepkite 10 minučių. Apibarstykite tarkuotu Džiugo sūriu ir pabaikite kepti dar 5 minutes.
Puikiai tiks kaip užkandėlė ir kaip garnyras pagrindiniam patiekalui.

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 4

 1. Aš dar ryžių bučiau išvirus prie šito patiekalo. Aš tai pastoviai sukuosi tarp to, kad nėra nieko net iš ko gaminti;-) Tai iš šaldytuvo visokius šaldytus grybus, pupeles ir pan. krapštau. Dar randu kokių makaronų, ryžių ar dar ko ir sukombinuoju kažką greitomis. Svarbiausiai dar turėt visokių prieskonių, užpilų, aliejų, actų….

  • Odeta

   Dovile, jeigu dar ryžiai, ant svarstyklių ir nebetelpu:) Mat taip ir gyvenam, ko pati neėdu, to ir kitiems neduodu;) O aliejai, actai, tai jau must be:)

  • Odeta, nuostabu, kad galima atskirt gaminimo ir valgymo procesus. Aš tai nesugebu. Gaminu, valgau ir dar noriu…

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Geras, del ryziu man tas pats – ryziai ne draugas svarstykliu:))) Taip kad mano spinteleje dabar tik juodieji ryziai, tiems patiekalams, kuriu neisivaizduoju be ryziu, kaip kad kinietiski. Kruopas isvis retokai valgau, bet jei valgau, tai dominuoja lesiai, avinzirniai, perlines (oh my kaip jas megstu, neisivaizduoju net kodel :))) ). O dar juokiausi is to,kad ko nevalgai, to kitiems neduodi 😀
  Skaitytoja

Parašykite komentarą