Su Naujaisiais metais visus! Linkiu kūrybingų, mylinčių, džiaugsmingų, skanių, prasmingų, laimingų ir daug daug visokių geriausių metų.
Kai per Kūčias ir Kalėdas privalgome silkių, virtinukų su džiovintais grybais, kalakutų ar žąsų, užlietų žuvų patiekalų, užsinori kažko gaivesnio, lengvesnio ar kažkaip ne taip tradiciškai patiekto maisto.
Todėl šį kartą nutariau iškepti daržovių tortuką, kurį pateikiau kartu su putpelėmis, nors puikiai tiktų valgyti ir vieną, nes buvo gaivus, sultingas.4-6 porcijos3 morkos
1 nedidelė saliero šaknis
1/2 sviestinio moliūgo
1 didelis svogūnas
2 skiltelės česnako
1 citrinos sulčių
1valg.š. sviesto (naudojau Ghee)
druska
džiovintas raudonėlis
malti juodi pipirai

 

Visas daržoves supjaustykite itin plonomis riekelėmis. Galima tai puikiai padaryti mandolina, tarka ar virtuvinio kombaino pagalba. Jo paslaugomis pasinaudojau ir aš. Visas daržoves išmaišykite su druska ir citrinos sultimis. Sudėkite į torto kepimo formą. Pabarstykite pipirais ir raudonėliu, uždėkite sviesto gabalėlius viršuje (jis tirpdamas užlies visas daržoves) ir kepkite 30 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. 15 minučių kepkite uždengę folija, o likusias 15 minučių be jos, kad gražiai apskrustų.

Odeta
Autorius

Komentarų: 5

  1. Su Naujais ir tave!!! Puikus garnyro variantas! Kaip tik galvojau su kuo patiekti žuvį šįvakar. Tai nieko nelaukiant ir einu skusti daržovių pyragui:) Ačiū už idėją.

    • Odeta

      Nida, į sveikatą 🙂 Mes jau kelis kartus šį variantą darome. Galima ir su kitomis daržovėmis, bet šis variantas mums ideliausias.

    • Na ką – puikus garnyras, iš tiesų!! Ir taip greitai padaromas (aišku, kai kombainas supjausto:)), ir taip greitai iškepamas… Aš dar ant viršaus bebaigiant kepti uždėjau 2 žuvies file, tai gavosi vieno puodo vakarienė:) Pasaka. Ačiū už idėją. O naudojau ką radau šaldytuve – pastarnokus, salierus, moliūgus, bulves ir petražoles. Ir aliejumi sulaisčiau.

Parašykite komentarą