Gal ir negražu guostis tik metams prasidėjus, bet noriu papasakoti apie lietuvių ūkininkus, kurie dar vis galvoja, kad pirkėjai yra kvailiai ir nesusipratėliai. Istorija buvo labai paprasta. Mano draugė yra stomotologė ir pas ją, kaip įprastai pas tokius medikus, apsilanko labai daug klientų. Nuo tokių kaip aš draugų iki mokslininkų, menininkų, darbininkų, ūkininkų ir kitokių profesijų žmonių. Taisydama mums dantis metai iš metų, ji ne tik išklauso mus, mes jos, bet atsirada ir barteriniai mainai. Kaip kad šiuo atveju, kai vienas ūkininkas pasigyrė, kad jis augina triušius ir putpeles. Žinoma, iš patikimo ūkininko mes puolėme pirkti šios šviežienos. Triušis buvo fantastiškai minkštas, šviežias ir nuostabaus skonio, ko anaiptol negalėjome pasakyti apie putpeles.

Jos ne tik kad atrodė pilkos ir nešviežios, bet kaip faktas pasirodė dar buvo ir užšaldytos. Taigi, ne visada patikimas ūkininkas irgi yra sąžiningas. Kaip po to su drauge ir aptarėme, kad nebepirksime iš jo tų labai viliojančių putpelių, nes nesame mes jau tokios kvailos, kad nesuprastume, kas yra šviežia ir teisinga, o kas tiesiog iškišta kaip “kokybiškai užaugintas”. 
Ūkininkai, pagaliau suvokite, kad tie žmonės kurie perka jūsų produkciją ir moka gerokai didesnius pinigus nei prekybos centre, jie ir nori gauti KOKYBĘ!!!
Na, bet turėdama tai ką turėdama, pabandžiau “išgimdyti” skanią vakarienę.
 
3-5 porcijos
 
5 putpelės
3 česnako skiltelės
6 mažos morkytės
1 valg.š. medaus
1 citrinos sultys
1 valg.š. sojos
2 val.š. balzamiko padažo
alyvuogių aliejaus
džiovinto raudonėlio
maltų juodųjų pipirų
 
Kadangi putpelės buvo labai neaiškiai nusakomo amžiaus ir kokybės, tai dariau šiek tiek kita eiga.
Išmaišykite medų, citrinos sultis, soją, balzamiką, raodonėlį, pipirus, aliejų. Marinatu įtrinkite putpeles ir palikite keletai valandų marinuotis. 
Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Į kepimo indą sudėkite putpeles, morkytes, česnaką supjaustytą riekelėmis, užpilkite marinatu. Uždenkite folija ir kepkite 30 minučių. Po to nudenkite ir apkepkite kol gražiai paskrus.
Patiekite su daržovių pyragu.
Odeta
Autorius

Komentarų: 10

 1. Užuojauta dėl tokios nemalonios istorijos 🙁 Man irgi su ūkininkais (rekomenduotais pažįstamų žmonių!) yra buvę panašių istorijų – ir vietoj geros separuotos grietinėlės parsinešiau namo pavandenijusį, prakirpusį birzgalą, ir vietoj naminės vištienos gavau mėsos, kurios skonis toks, lyg ta višta savo mirtimi būtų mirusi (išmečiau) ir t.t. Niekada pas tokius ūkininkus negrįžtu, ir visuomet jiems ramiai, bet tiesiai šviesiai pasakau, kodėl. Nes žmonės, kurie stengiasi būti gudresni už gudrius, nelabai supranta subtilių užuominų ir netgi didžiuojasi, kad "išdūrė nieko nesuprantančius miesčionis". Tas pats, deja, ir su kai kuriais turgaus prekiaiviais. Kad ir kaip ten būtų, putpelės su medumi atrodo labai gražiai ir gardžiai 🙂

  • Odeta

   Kristina, tie "ukininkai" nepagalvoja, kad dabar nebepirksime ir kitiems nerekomenduosime nei jo putpeliu nei triusiu. Ir vietoj to, kad butu atvirai prisipazines, kad ivyko kazkas ir nepatiekes arba nuolaida pritaikes, nuotaika ir poziuris butu visai kitas, bet dabar. Tegul jis turi taip kaip pats dirba.

  • Geriausia viso to prevencija yra daugiau nebepirkti produkcijos. Nors paskui ūkininkai rėkia, kad neįmanoma nieko Lt parduoti, niekas pinigų neturi, nors niekas iš tikrųjų nebenori blogos kokybės.

  • Odeta

   Dovile, as is sito ukininko nebepirksiu net ir triusiu, nors jie pasirode geri. Vien del to, kad nereikia kitu laikyti kvailiais.

 2. Tokie "gudruoliai" iš tikro dvigubai prasikalsta: kad apgauna, ir kad laiko kitus durniais. Galiu atleisti žioplą klaidą, melą iš gėdos… Bet šitas dvigubas "hitrožopinimas" yra neatleidžiamas.

  Odeta, ažiū už tavo geras kulinarines idėjas, ir ypač už tokias, kuriose galima net iš pilkos šaldytos mėsos pagaminti skanią vakarienę.

  • Odeta

   Segebute, kaip as sakau: tegul ju verslas vystosi taip kaip jie ji ir daro.
   O receptus, tai buitinius darau ir kartais nuo taves nusiziuriu 🙂

  • Odeta

   Inesa, zinau kas skanias vistas, ozkiena tiekia 🙂 Hales turguje labai gera Anguso jautiena parduoda, net nereikia jokiu tiekeju ieskoti. Blogiau su triusiena, putpelemis, antiena. Turejau tokia nebloga ukininke, bet ji nusprende, kad neapsimoka auginti viso sito gerio. Labai gaila. Jeigu suzinosiu butinai pasidalinsiu informacija 🙂

 3. Anonimiškas Atsakyti

  Odeta, žaviuosi tavo sugebėjimais net ir tokiose situacijose vakarienę paruošti skanią. Įkvėpimo tavajame bloge labai daug, ačiū už visus įrašus ir pasidalinimus atradimais (tiek gerais, tiek ne, viskas yra vertinga). Tas daržovių tortas tainet neabejoju, kad per daugelį namų ant vakarienių stalų nubanguos, labai gera idėja!
  O dėl ūkininkų – kaip ir teisingai sakei, tegu jų verslas einasi taip, kokią produkciją pardavinėja. Rašim kitų taškų, kurie valdys savokokybe:)
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, aciu uz liaupses 🙂 net sirdis apsalo.
   O ukininkai, kaip ir visi mes, turime atsakyti uz kokybe.

Parašykite komentarą