Tai mano vaikystės desertas. Mano mama niekada nebuvo labai gera virėja ar kepėja. Ji buvo tiesiog nuostabi tarybinių laikų moteris, kuri sugebėdavo iš kirvio išvirti košę, ar kitaip tariant, iš nieko padaryti puotą. Žinoma, visi tie patiekalai buvo gaminami vos ne pas visas tų laikų šeimyninkes. O desertai irgi buvo labai pagal madą. Pavyzdžiui kiaulienos kepsniai su svogūnais ir sūriu, kepti orkaitėje. Arba medaus tortas. Mes, vaikai, eidami su tėvais pas jų draugus į svečius, praktiškai jau žinodavome meniu mintinai, tik vasaros gėrybių sezonas įmaišydavo savo spalvų. Kai galėdavo iš savo sodų gėrybių sukurti vieną ar kitą mažą šedevrą. Eidami į vieną ar kitą tėvų ir jų draugų vakarėlių spėliodavome, kas bus ant stalo. Dažniausiai pusę meniu atspėdavome 🙂 Vasarą dažniausias desertas būdavo braškių arba aviečių desertas su kefyru, arba tiesiog kitų uogų. Bet mums vaikams jis būdavo tobulas 🙂

Jeigu nuoširdžiai, tai aš tikrai žaviuosi tomis moterimis, mamomis, šeimininkėmis, ir jų fantazijomis. Jų sugebėjimu iš lupų į lūpas dalintis receptais, adaptuoti receptines knygas pagal turimus produktus. Net ir šiandien aš gaminu pagal mamos suteiktą patirtį, įvairiausius patiekalus. Vieni jų ypatingesni, kiti paprastesni, bet šis aviečių desertas su kefyru,  yras kažkas tokio!
Jis neriebus, vaisinis, varškinis ir net biskvitinis. Beje, biskvitą arba Kuršėnų vyniotinį pilnai galima pakeisti sausainiais, juos sulaužant gabalėliais. Kiekvieną vasarą aš jį gaminu ir visada jis yra mūsų šeimos vasaros desertų topas.
 
Aviečių desertas su kefyru
Spausdinti
Ingredientai
 1. 500 g aviečių (galima ir kitų uogų)
 2. 500 g Kuršėnų vyniotinio (galima jį pakeisti biskvitu ar sausainiais "Gaidelis", "Selga" ir t.t.)
 3. 1 l kefyro
 4. 0,7 stiklinės cukraus
 5. 150 ml vandens
 6. 18 g želatinos
Paruošimo būdas
 1. Želatiną ištirpinkite vandenyje.
 2. Kuršėnų vyniotinį supjaustykite riekelėmis ir dar padalinkite pusiau. Išklokite jomis formos dugną. Sudėkite dalį uogų.
 3. Kefyre ištirpinkite cukrų. Sumaišykite su vandenyje ištirpinta želatina (su visu vandeniu). Užpilkite ant formoje sudėliotų vyniotinio gabalėlių ir uogų. Sudėkite likusias uogas ir Kuršėnų vyniotinio gabalėlius. Šiek tiek paspauskite, kad viskas panirtų po kefyru.
 4. Įdėkite į šaldytuvą mažiausiai 4-6 valadoms, o geriausiai per naktį.
Pastabos
 1. Labai gaivus ir lengvas desertas 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
 
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 6

 1. Odeta, nuostabiai atrodo Tavo desertas! Mano mama gamindavo labai panašų, bet vietoje kefyro naudodavo puslitrį grietinės, tai labai lengvu tokio pyrago nepavadinsi. Būdavo gardu, bet jau 100 metų negaminome. Susigundžiau išmėginti variantą su kefyru, juo labiau, kad dabar sode avietės noksta kaip pašėlusios 🙂

  • Odeta

   Kristina, ačiū 🙂 Pas mano mamą irgi buvo bandymai tai su grietine, tai su varške, tai su kefyru. Bet man, kaip kefyro fanei, labiausiai patiko su juo ir dabar tebepatinka. Bet jeigu trūksta riebumo, juk galima visada pridėti grietinėlės, varškės ar grietinės. Ar ne?

 2. Taip, taip, matytas desertas. Mano mama dar kepdavo įvairius pyragus ir sausainius, medaus tortą. O buvo toks periodas kai su kaimyne kepdavo kepinius iš meduolinės tešlos ir paskui su glazūra gražindavo grybukus ir kitos mielus vaikams dalykus.
  O mano vyras tokios tradicinės virtuvės gerbėjas, tai jam iki šiol karts nuo karto orkaitėje kepu kiaulienos kepsnelius su svogūnais ir sūriu 😉

  • Odeta

   Dovile, vienaip ar kitaip, vis tiek prie senųjų mamų tradicijų prisiliečiam 🙂 Tavo vyras dažniau, o manasis vargsta su manaisiais eksperimentais 🙂

 3. Odeta, du metus ruošiausi pagaminti šį pyragą pagal Tavąjį receptą, ir pagaliau prieš porą dienų prisiruošiau. Buvo nepaprastai skanu, tos avietės receptą pakylėjo į visai kitą lygį. Kartosiu būtiniausia, ir greičiau negu po kelerių metų 🙂 Ačiū!

  • Odeta
   Odeta

   Kristina,kaip smagu, kad gamini pagal mano atrastus receptus 🙂 Aciu labai 🙂 Ir smagu, kad patinka.

Parašykite komentarą