Dabar, kai už lango spaudžia lengvas šaltukas ir nebėra pirkti saldžių, kvepiančių, naminių pomidorų. Namuose galima juos pasiskaninti pasigaminant karamelizuotus pomidorus. 

Karamelizuoti pomidorai labai skanu kaip garnyras prie žuvies, paukštienos, jūros gėrybių, triušienos patiekalų. Karamelizuotus pomidorai puikiai tiks ir ant paskrudintos baltos duonos, tipo ciabatos ar prancūziškos bagetės . Ypač kai užklupa svečiai ir reikia greituoju būdu pagaminti vaišes. Šis užkandis tikrai nepamainomas pagalbininkas.

Karamelizuoti pomidorai pagaminami ypač paprastai. 5 minučių kulinarinis reikalas virsta nerealiausiu liaupsių vertu užkandžiu svečiams ir namiškiams. 

Jeigu norite paskaninti brusketas ar tapus, dar kitaip vadinamas pinčias (pintxos) , kad užkandžiai atrodytų gražiau karamelizuokite ne paprastus pomidorus, bet slyvinius ar vyšninius, tipo tuo mažuosius. Bet tada dalinkite ne ketvirčiais ar dar smulkiau, tiesiog pomidoriukus pjaukite pusiau. 

Atkreipkite dėmesį, kad karamelizuojant pomidorus jų perkepti nereikia, nes jie pats koše, o to tikrai nereikia, ypač juos dedant ant skrudintų riekelių. Kaip elgtis su česnakų skiltelėmis, jeigu tieksite kaip briusketas ar pinčias, česnakus pasmulkinkite arba sutrinkite ir ištepkite duonos riekeles.

Kai aš atradau šio metų sezono karamalizuotų pomidorų grožį ir skonį, tai visus draugus vaišinu ir vaišinu 🙂 O visi tik giria ir giria, nes neskaniuosius galima pakeisti skaniaisiais pomidorais 🙂

 

Karamelizuoti pomidorai
Spausdinti
Ingredientai
 1. 4-6 pomidorai
 2. 1/2 arb.š. cukraus
 3. 1 valg.š. balzamiko padažas
 4. 6-8 česnako skiltelės
 5. druska
 6. malti juodi pipirai
 7. šviežias bazilikas
 8. alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
 1. Pomidorus nuplauti, supjaustyti ketvirčiais. Išimti sėklas.
 2. Įkaitinti keptuvę, įpilti mažą šlakelį alyvuogių aliejaus. Suberti česnako skilteles, lengvai apkepti, kad česnakas šiek tiek suminštėtų, lengvai pagelstų. Sudėti pomidorus. Kepti 3 minutes. Apversti ant kitos pusės pomidorus arba lengvai pamaišyti. Pabarstyti cukrumi ir druska. Apkepus dar keletą minučių, pamaišyti. Supilti balzamiko padažą. Išmaišyti. Išjungti ugnį. Palikti minutei. Pamaišyti. Pabarstyti smulkintais baziliko lapeliais.
Pastabos
 1. Karamelizuotus pomirodus tiekite kaip garnyrą prie žuvies, jūros gėrybių ar mėsos patiekalų. Arba ant skrudintos ciabatos ar prancūziškos bagetės riekelių.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą