Krevetės pomidorų padaže labai skanus ir šiek tiek pikantiškas užkandis. Pomidorų padažas yra labai specifinis tuo, kad dažniausiai nužudo visus kitus skonius. Tačiau ne šį kartą. Čia krevečių saldumas nuostabiai papildė šiek tiek pikantišką pomidoriškumą. 

Svarbiausia nepatingėti ir patiems išsivirti pomidorų padažą. Tada jūsų užkandis bus tobulas. Krevetės? Puikiausiai tiks ir šaldytos. Aš jas pirkau naujoje  Zarasųg. 5, Vilniuje Šiaurės jūra parduotuvėje 

Tapo viskas dar patogiau ir man džiugiau, kad pagaliau nebereikia iš kito miesto galo grūstis į Šiaurės miestelį, kad nusipirkti žuvies gabalėlį ar jūros gėrybių. Ir iš viso, man patinka, kai geri dalykai būna patogiai prieinami. Nes blaškymasis po miestą, ypač dabar šventiniu laikotarpiu, nuoširdžiai užknisa

Esu šviežių žuvų ir jūros gėrybių mėgėja. Keliaudama po jūrines valstybes, kur žuvis yra gerbiama ir vertinama, pradėjau skirti kada žuvis ant stalo atkeliauja iš šaldiklio, o kada šviežia. Nenoriu nei girtis, nei puikuotis ir visiškai nenoriu kritikuoti šaldytos žuvies ar jūros gėrybių. Kartais geriau pirkti šaldytą, nei apgaulingai šviežią, keletą dienų pragulėjusią belekur. Matai, kad žuvis atšildyta, o tau išpūtę akis aiškina, kad šviežia….arba pragulėjusi ar prakeliavusi pusę savaitės, toli gražu šviežumu net nekvepia. Todėl drąsiai perku šaldytas gėrybes ir nesuku galvos. Svarbu tinkamai atšildyti. Tiesiog reikia žuvį ar jūros gėrybes lėtai atšildyti šaldytuve. Jeigu vakare norėsite kepti/virti krevetes ar kitas jūros gėrybes, ryte ar net iš vakaro jas būtinai padėkite iš šaldymo kameros į šaldytuvą. Vakare beliks nusausinti ir gaminti gaminti gaminti….

Krevetės pomidorų padaže patogus patiekalas dar ir tuo, kad pomidorų padažą galima išsivirti, pasidėti į šaldytuvą ir panaudoti keletui skirtingų valgių. Taip atsitiko ir man, kai pomidorų padažą išviriau prieš 2 dienas dukrai valgyti prie dešrelių, o užklupus norui pasmaguriauti puikiai tiko ir su krevetėmis.

Krevetės pomidorų padaže
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 skardinė smulkintų pomidorų
 2. 1 skardinė luptų pomidorų
 3. 2 česnako skiltelės
 4. 1 šalotinis svogūnas
 5. 2 lauro lapai
 6. 2 gvazdikėliai
 7. 6 kvepiantieji pipirai
 8. malti juodi pipirai
 9. alyvuogių aliejus
 10. 1 arb.š. balzamiko padažo
 11. 1 arb.š. vorčesterio padažo
 12. 1/4 citrinos sulčių
 13. 1 arb.š. medaus
 14. druska
 15. 200g tigrinių krevečių
 16. 2 česnako skiltelės
 17. aliejus
 18. druska
 19. švieži krapai
Paruošimo būdas
 1. Šalotą ir česnakus smulkiai sukapokite. Apkepkite puode, kol švelniai pagels. Suberkite lauro lapus, pipirus, pašlakstykite medumi, balzamiku ir vorčesterio padažu. Išmaišykite ir karamelizuokite apie 10min. nuolat maišydami. Išspauskite citrinos sultis. Supilkite konservuotus pomidorus. Išmaišykite ir ant mažos ugnies virkite, kol nugaruos skystis.
 2. Jeigu naudosite šaldytas krevetes, iš vakaro padėkite į šaldytuvą ir lėtai atšildykite. Prieš kepant nusausinkite. Dėkite į įkaitintą keptuvę su neluptomis bet sutraiškytomis česnako skiltelėmis. Kepkite 3 minutes. Baigiant kepti apiberkite smulkintais krapais ir druska. Išmaišykite.
 3. Krevetes dėkite ant pomidorų padažo.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą