Baklažanų užkandėlė su tunu mano šeimos ir svečių mėgiamiausia. Kai pritrūkstu baklažanų, naudoju cukinijas. Pastebėjau, kad jos mažiau sugeria riebalų ir gali cukinijų užkandėlių pridaryti kaip grybukų. Tačiau, baklažanas yra baklažanas. Man jis nepamainomas įvairiose salotose, kepiniuose, užkandėlėse. Jis visad guli mano šaldytuve, kaip ir tuno konservai spintelėje ( a la nuo bado). Tad, jeigu pasiryšite gaminti šią baklažanų užkandėlę su tunu, tikrai nemeskite kelio dėl takelio nors pirmą kartą, kad pajusti baklažano ir tuno derinį. Nebent visai nemėgstate šios daržovės.

Baklažanų užkandėlė su tunu labai greitas reikalas. Išsikepi ir nusausini baklažanų riekutes, susimaišai tuną su rikota arba kita trinta varške. Sutepi ir tiek žinių. O tada jau džiaugiesi, kaip visi valgytojai liaupsina tavo patiekaliuką. Dar vienas šios baklažanų užkandėlės privalumas yra tas, kad ją labai lengva porcijuoti: žmogui vienas ar keli bokšteliai. Svarbu nepamiršti, kad ši užkandėlė yra soti.

Baklažanų užkandėlę su tunu jau esu aprašiusi anksčiau čia . Tada kartu su Lina meistravome bokštelius, virėme pomidorų padažą. Baklažanų užkandėlė gavosi labai šventiška ir puošni. Dabar dažniausiai padažo neverdu, bet įberiu čili pipirų jeigu norisi aštriau arba svogūnų laiškų su krapais dėl gaivumo, o jeigu norisi egzotikos įmaišau rūkytos paprikos, ciberžolės ar šiek tiek įtarkuoju imbiero. Kitaip sakant, priklausomai nuo fantazijos ir nuotaikos gimsta manoji baklažanų užkandėlė su tunu 🙂

Baklažanų užkandėlė su tunu
Baklažanus galima pakeisti cukinija
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 baklažanas
  2. 100g tuno konservų iš aliejaus
  3. 100g rikotos arba kitos trintos varškės
  4. 1/4 arb.š. čili pipirų
  5. aliejus
  6. druska
Paruošimo būdas
  1. Baklažaną supjaustykite 0,5 cm riekelėmis, apiberkite druska. Palikite pusvalandžiui. Susidariusias sultis ant baklažanų riekelių nusausinkite. Kepkite įkaitintoje keptuvėje su aliejumi. Servetėle pašalinkite perteklinius riebalus.
  2. Iš tuno konservų nupilkite aliejų. Rikotą sutrinkite su tunu ir čili pipirais.
  3. Dėkite baklažano riekelę, pertepkite rikota su tunu
Pastabos
  1. Baklažanų riekeles būtinai palaikykite su druska, nes pasišalinus pertekliniam skysčiui jos bus stangresnės
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą