Vėgėlės ikrų blyneliai mane sugundė, kai pamačiau juos Aušros bloge. Bet niekad neužtikdavau didelių ikrų nusipirktose žuvyse. Tačiau dabar, kai žuvys plaukioja su ikrais ir galima jų nusipirkti be vargo, skubu dalintis savuoju bandymu.

Ikrų blyneliai – tikras baltymų šaltinis, be kokių pridėtinių miltų, džiuvėsėlių ar kitų tirštiklių. Šie blyneliai puikiai tiks visiems, kas laikosi mitybos be anglevandenių, o labiausiai juos mėgsta ir pasiilgsta. Be to, tai puikus užkandis tiek šiltas tiek ir šaltas. Tad puikiai tiks organizuojant šventes, kai gali prisikepti blynelių iš anksto. O pateikti juos kaip tik leidžia tavo fantazija.

Aš vėgėlės ikrų blynelius teikiau su naminiu majonezu ir šviežių burokėlių salotomis. Manieji svečiai užkandžiavo šiuos blynelius ir tiesiog be nieko, tiesiog užgerdami baltu vynu 🙂 Prie blyneliu tiks visi pagardai, kurie neužgoš pačių ikrų skonio. Aš ir toliau praktikuosiu su kuo švelnesniai padažais ar daržovėmis.

Tarp kitko, nebūtinai kepti blynelius tik iš vėgėmės ikrų. Puikiai tik ir lydekos, ešerio, menkės ar kitos žuvies, kurių ikrai nedideli atrodo bereikalingas svoris žuvyje ją perkant. 

Tačiau man labai patinka vėgėlė, joje sunaudoju praktiškai viską. Iš kepenelių pagaminu nuostabiausią jų užkandį, iš ikrų blynelius, iš galvos su pelekais – sriubą, o pačią žuvį ištroškinu su įvairiausiomis daržovėmis. Todėl, šią žuvį skaitau tobuliausia gourme žuvimi. 

Bet grįžtame prie blynų, kurie tobulai tiks ir draugų pasibūvimui ir tiesiog šeimoje pasmaguriauti.

Vėgėlės ikrų blyneliai
tiks ir kitų žuvų ikrai
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1-os vėgėlės ikrai apie 400g
  2. 1 kiaušinis
  3. 1 nedidelis svogūnas
  4. druska
  5. malti juodi pipirai
  6. aliejus kepimui
Paruošimo būdas
  1. Išimkite ikrus iš maišelių, suberkite į dubenį. Svogūną itin smulkiai sukapokite. Įmuškite kiaušinį. Suberkite druską ir pipirus. Išmaišykite iki vientisos masės.
  2. Įkaitinkite keptuvę su aliejumi ir kepkite blynelius. Kepkite kuo mažesnius blynelius. Ant kiekvienos pusės kepkite kol gražiai pagels.
Pastabos
  1. Kuo mažesni ikrų blyneliai, tuo atrodo gražiau pastaruosius serviruojant.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą