Putpeles labai mėgstu ir ne tik dėl jų skonio, bet ir dėl jų dydžio ir porcijavimo. Labai patogu – viena putpelė vienam žmogui. Jeigu jos mažesnės, ar valgytojai alkanesni, galima sudėti ir po dvi. Nereikia jų pjaustyti, dalinti, galvojant kaip tai geriau padaryti. Ar ant stalo, kur yra milžiniška galimybė aptaškyti staltiesę, o gal geriau virtuvėje, bet tada nebelieka paukščio įspūdžio ant stalo didelėje lėkštėje. Todėl vėl pasikartosiu, kad putpelė šiais atvejais yra tobulas paukštis. Žinoma, jas Lietuvoje gana pavojinga pirkti, nes dažnai jos būna senos arba “sportininkės” su vos įkandama mėsa arba šaldytos, arba išprotėjusia kaina, o geriausiai, kad iš viso jų tiesiog nebūna pirkti.
Man putpelės labai skanu keptos su obuoliais. Pastarieji duoda tokį nuostabų skonį visai paukštienai, kad juos priskyriau paukštieniškiausių vaisių kategorijai 🙂 Labai skanu jos ir mirkytos sūryme. Tad šį kartą ėmiau ir sugalvojau išbandyti prancūzišku stiliumi a la coq au vin (gaidys vyne)
Putpelės a la coq au vin
Spausdinti
Ingredientai
 1. 6 putpelės
 2. 6 bulvės
 3. 1 svogūnas
 4. 3 česnako skiltelės
 5. 3 riekelės kiaulienos šoninės
 6. 6 šampinionai arba baravykai (neturėjau, nedėjau, bet rekomenduoju įdėti)
 7. 1 stiklinė raudono vyno
 8. 1 stiklinė vandens arba vištienos sultinio
 9. 2 lauro lapai
 10. 5 kvapnieji pipirai
 11. 5 juodieji pipirai
 12. 2 gvazdikėliai
 13. druska
 14. sviestas kepimui
 15. petražolės
Paruošimo būdas
 1. Česnakus ir svogūną smulkiai sukapokite. Šoninę supjaustykite norimo dydžio juostelėmis. Apkepkite keptuvėje kol švelniai paruduos. Išimkite ir suberkite į troškintuvą. Į tą pačią keptuvę sudėkite sviestą, putpeles ir jas apkepkite ir auksinio rudumo. Sudėkite į troškintuvą. Toje pačioje keptuvėje apkepkite grybus. Apkeptus grybus suberkite troškintuvą.
 2. Bulves perpjaukite pusiau ir sudėliokite troškintuve tarp putpelių. Suberkite visus prieskonius ir druską. Visą turinį užpilkite raudonu vynu ir vandeniu. Troškinkite 1 valandą orkaitėje prie 180 laipsnių temperatūros.
 3. Prieš tiekdami į stalą, pabarstykite petražolėmis.
Pastabos
 1. Labai skani sultinga mėsytė, byranti nuo kaulų, o sultinukas iš viso PASAKA!
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 2

  • Odeta

   Dovile, esu maciusi turguose: Hales ar Kalvariju. Dar Rimi esu maciusi. As pirkciau parduotuveje.

Parašykite komentarą